Bajnokok ligája: Meglepetések napja a BL-ben

Szeretettel köszöntelek a Bajnokok Ligája Rajongók közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a focis tartalmakhoz, beszélgethetsz a többi foci fannal, feltölthetsz focis tartalmakat, fórumozhatsz, blogolhatsz, és olvasgathatsz.

• Linkek - 235 db

Pályi Gergely
Bajnokok Ligája Rajongók vezetője

network.hu

Szerdán újabb két mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. A Monaco hatalmas meglepetésre az Arsenal otthonában 3-1-re győzött, míg a Bayer Leverkusen egygólos előnyt szerzett otthon az Atlético Madriddal szemben.

Az AS Monaco az Arsenal otthonában lépett pályára. Az Ágyúsok kezdték jobban az összecsapást, az első negyedórában veszélyesebben futballoztak, aztán nagy meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést. A 38.percben Kondogbia távoli lövése megpattant a keresztbe futó Mertesackeren, így Ospinának nem volt esélye védeni (0-1). A 22 éves francia középpályás első gólját szerezte a Bajnokok Ligájában.

A második játékrész elején újabb gólt szerzett a Monaco, ugyanis az 53. percben egy vendég kontratámadás végén Anthony Martial passzolt Dimitar Berbatovnak, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2). A hajrában gyors gólváltás született, előbb a 91.percben  Alex Oxlade-Chamberlain szépített, majd a 93.percben egy kontra akció végén a csereként pályára lépett Yannick Ferreira Carrasco beállította az 1-3-as végeredményt. A 21 éves belga középpályásnak Kondogbiához hasonlóan szintén ez volt az első találata a BL-ben.

Az előző szezon döntőse az Atlético Madrid a Bayer Leverkusen otthonában lépett pályára. Kissé eseménytelen első félidőt láthatott a német publikum.  A vendégek mesterének, Diego Simeonénak, már az első félidőben két kényszerű cserét kellett végre hajtania: a megsérült Siqueira és Saul Niguez helyére Jesus Gamez és Raul Garcia állt be.

A második játékrész elején született a találkozó egyetlen gólja. Az 57. percben Karim Bellarabi szenzációs sarkazása után Hakan Calhanoglu hatalmas gólt szerzett,  a rövid, bal felső sarokba lőtte a labdát (1-0). Az Atlético mindent megtett az egyenlítésért, csak egy szabálytalan találatig jutott. A 77.percben nagy bajba kerültek a spanyolok, miután  Tiago megkapta a második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította. A Bayer az utolsó percekig hajtott az újabb gólért, de azt már nem sikerült megszereznie.

Harcos, kőkemény meccs volt, a találkozó játékvezetője, Pavel Kralovec összesen tíz sárga és egy piros lapot mutatott föl.