Bajnokok ligája: Emlékezetes BL döntők I. ManU - Bayern München

Szeretettel köszöntelek a Bajnokok Ligája Rajongók közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a focis tartalmakhoz, beszélgethetsz a többi foci fannal, feltölthetsz focis tartalmakat, fórumozhatsz, blogolhatsz, és olvasgathatsz.

• Fórumtémák - 15 db
  • Linkek - 235 db

Pályi Gergely
Bajnokok Ligája Rajongók vezetője

Nem múlhat el úgy bajnokok ligája döntő, hogy ne jusson a bl fanatikusok eszébe a Manchester United - Bayern München ellen 1999-ben aratott óriási győzelme. Ha csak az eredményre pillantunk (2-1) nem tűnhet felejthetetlen meccsnek. De aki látta élőben, vagy akár csak a televízión keresztül, az biztos, hogy sokáig emlékezni fog a találkozóra.

Az első 90 percről talán annyit érdemes megjegyezni, hogy a Bayern korán előnyhöz jutott. Basler 6. percben szerzett góljában a dán kapus, Smeichel erősen benne volt. A meccs hátralevő részében a németek ráültek az eredményre, ünnepelték magukat, még Knézy Jenő a kommentátor állásból is rengeteg jó szóval illette őket, óriási elfogultságról téve tanubizonyságot.

network.hu

A 90. percben még mindig a németek vezettek. Csak kevesen, vagy talán már a legfanatikusabb United drukkerek sem bíztak a fordításban. Azonban egy perc múlva David Beckham szögletét követően Sheringham talált a kapuba (1-1). Ezzel a góllal az angolok jutottak lélektani előnyhöz, amit egy perccel később, szintén Beckham beadásából, a 81. percben csereként pályára lépő Ole Gunnar Solskjaer váltott gólra.

Ezzel a Bayern München sorsa megpecsételődött, Knézy Jenő hangja elcsuklott, Semi Kuffour sírva rogyott a gyepszőnyegre, az angolok pedig önfeledten ünnepelték a BL győzelmüket. Két perc alatt fordították meg a meccset a hosszabbításban, ráadásul pont egy német csapat ellen, akikre jellemző, hogy nagy küzdők, sohasem adják fel. Most sem ez történt, de végül fejet kellett hajtaniuk a Manchester United legendás csapata előtt.

Címkék: bayern münchen bl döntő manchester united pillanatok történelem