Szeretettel köszöntelek a Bajnokok Ligája Rajongók közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a focis tartalmakhoz, beszélgethetsz a többi foci fannal, feltölthetsz focis tartalmakat, fórumozhatsz, blogolhatsz, és olvasgathatsz.

Pályi Gergely
Bajnokok Ligája Rajongók vezetője

Bajnokok Ligája Rajongók hírei - 2015. február

network.hu

Nagyjából húsznapos kényszerpihenő vár Andrea Pirlóra, aki így a Juventus több fontos meccsét is kénytelen lesz kihagyni.

A Juventus 2-1-re legyőzte a Dortmund együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán, ám vezéráldozattal járt az olaszok diadala.

Andrea Pirlo kisebb izomszakadást szenvedett, ami miatt előreláthatólag húsz napot kell majd kihagynia. Ezalatt a szűk három hét alatt a Juventus olyan találkozókat játszik majd, mint a Roma elleni bajnoki, vagy a Fiorentina elleni kupa elődöntő.

Tovább

network.hu

Szerdán újabb két mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. A Monaco hatalmas meglepetésre az Arsenal otthonában 3-1-re győzött, míg a Bayer Leverkusen egygólos előnyt szerzett otthon az Atlético Madriddal szemben.

Az AS Monaco az Arsenal otthonában lépett pályára. Az Ágyúsok kezdték jobban az összecsapást, az első negyedórában veszélyesebben futballoztak, aztán nagy meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést. A 38.percben Kondogbia távoli lövése megpattant a keresztbe futó Mertesackeren, így Ospinának nem volt esélye védeni (0-1).

Tovább

network.hu

Az elmúlt szezonban döntős Atlético Madrid a Bayer Leverkusen otthonában lép pályára, míg a nyolcaddöntők történetének szinte állandó résztvevője, az Arsenal a Monacót fogadja szerdán a Bajnokok Ligájában.

Több szempontból is érdekes összecsapást láthatnak majd, akik szerdán este az Atlético Madrid leverkuseni vendégjátékának megtekintésére szavaznak. Egyrészt a német és a spanyol futballiskola ütközetei ritkán hoznak gyenge meccseket, másrészt két olyan csapatról van szó, amely ugyan már járt az Bajnokok Ligája döntőjében, de nyernie eddig egyiknek sem sikerült, ráadásul mindkettőt ugyanaz az együttes, a Real Madrid akadályozta meg, hogy beléphessen az álmok kapuján.

Tovább

network.hu

Az 1997-es finálé megismétléseként a Juventus a Borussia Dortmundot fogadja, míg a tavalyi nyolcaddöntős párharc "újrajátszásán" a Manchester City az FC Barcelonát látja vendégül a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

Egy évvel ezelőtt a katalán sztárcsapat jutott be a negyeddöntőbe, miután Manchesterben 2-0-ra, hazai pályán pedig 2-1-re nyert. A két együttes akkor találkozott egymással először tétmérkőzésen, s amíg a Citynek a mostani a második szereplése a legjobb tizenhat között a BL-ben, addig a Barcelona sorozatban tizenegyedik alkalommal játszik nyolcaddöntőt.

Tovább

network.hu

Angol lapértesülések szerint a spanyol bajnoki listavezető Real Madrid a nyáron meg szeretné szerezni Radamel Falcaót. A kolumbiai játékos jelenleg kölcsönben a Manchester Unitednél játszik, ám Louis van Gaal irányítása alatt eddig messze elmaradt attól a formájától, melyet az Atlético Madridban vagy még a Monacóban nyújtott. A visszafogott forma ellenére a madridiak mindenképpen meg szeretnék szerezni a csatárt és a hírek szerint nyáron versenybe szállnak az aláírásáért.

A 29 éves játékos nagy reményekkel igazolt a nyáron kölcsönbe a Manchester Unitedhez, ám eddig nem tudta bizonyítani, hogy a következő átigazolási szezonban érdemes lenne őt véglegesíteni.

Tovább

network.hu

A labdarúgó Európa-ligában a nyolcaddöntőért folyó csatában Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva gól nélküli döntetlent játszott az Anderlechttel, az Internazionale őrült meccsen 3–3-as döntetlent ért el a Celtickel szemben, Gulácsi Péterék 2–1-es vereséget szenvedtek a Villarrealtól, míg a Liverpool az utolsó pillanatban nyerte meg a meccsét Mario Balotelli tizenegyesgóljával.

ANDERLECHT (belga)–DINAMO MOSZKVA (orosz)

A vendégek kezdték jobban az első félidőt – amely végig remek iramot hozott –, szögletekből veszélyeztettek az első percekben, de utána a belgák folyamatosan átvették a játék irányítását, főleg Youri Tielemans volt elemében, de nem tudott túljárni Vlagyimir Gabulov eszén.

Tovább

network.hu

A Dinamo Moszkva magyar válogatott labdarúgója magabiztosan nyilatkozott csapata ma esti, brüsszeli Európa Liga-mérkőzése előtt. Dzsudzsák szerint akár az is elképzelhető, hogy a Zenit Szentpétervár csapatával futnak össze a varsói fináléban.

Dzsudzsákkal a Dinamo Moszkva hivatalos oldala, az fcynamo.ru készített interjút az Anderlecht elleni, mai találkozó előtt.

- Nagyon fontos, hogy nincs sérült a keretünkben - kezdte az értékelést a magyar szélső.

Tovább

network.hu

Egy elégedett és egy csalódott edző hagyta el kedd este a Stade de France stadiont, miután a PSG 1-1-es döntetlent ért el a Chelsea ellen a BL-nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

„Benne volt a vereség a meccsben, ezért pozitívan értékelem a döntetlent. A PSG remek csapat, kiváló technikás játékosokkal. Ezért nehéz mérkőzés volt, Courtois két, három alkalommal is bravúrt mutatott be. De jobb gólt lőve ikszelni, mint nulla nullára végezni. Gyorsan és pontosan járattuk a labdát, stabilan védekeztünk, de a szünet után az ellenfél egyszerűen átvette az irányítást.

Tovább

network.hu

A Marcát felpörgette Lionel Messi hétvégi triplája, amellyel a Barcelona klasszisa 37 gólnál jár a szezon során, eggyel többet szerezve, mint Cristiano Ronaldo.

A két klasszis párviadala a szezon elején nem volt túl éles, Messi lassan rázódott bele a világbajnokság után a klubtempóba. Persze a párharc éleződéséhez kellett az is, hogy a Real Madrid klasszisa harmadik Aranylabda-sikere után alaposan visszavett a tempóból.

A gólok terén a hétvégén Messi lehagyta a hetek óta gólképtelen portugált, az argentin 37 gólt szerzett, 26-ot a bajnokságban, nyolcat a BL-ben, hármat pedig a kupában.

Tovább

network.hu

A torinói együttes 2-2-es döntetlent játszott a Cesena otthonában.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján nagy lehetőség pottyant a címvédő és listavezető Juventus ölébe, az üldöző Roma ugyanis hazai pályán játszott 0-0-s döntetlent a sereghajtó Parmával. Az esti meccsen a torinóiak ugyan bő negyedóra után hátrányba kerültek, de még az első félidőben fordítani tudtak, előbb Morata, majd Marchisio köszönt be.

Tovább

network.hu

Martin Ödegaard első barátságos meccsén két gólpasszt adott a Real Madrid Castillában, a hétvégén pedig már bajnokin is játszott, az Athletic Bilbao II ellen csereként állt be.

Eredetileg az volt a terv, hogy a tizenhat éves norvég tehetséget fokozatosan építik majd be az első csapat keretébe, de előbb a Castillában kell formába lendülnie. Ehhez képest Ödegaard a héten már harmadjára edzett együtt a Real Madrid első csapatával, és a Marca szerint egyre esélyesebb arra, hogy bemutatkozhasson.

Tovább

network.hu

A spanyol Király Kupa elődöntőjének első meccsén a Barcelona 3-1-re verte a Villarrealt.

Az első félidő elején már akadtak lehetőségei a Barcelonának, amely azonban csak a játékrész hajrájában szerzett előnyt. A 41. percben Lionel Messi volt eredményes, így a szünetre előnnyel térhetett a katalán csapat. Azonban a fordulás után Manuel Trigueros gyorsan kiegyenlített, a 48. percben lett ismét döntetlen az állás. Csak két percig örülhettek a vendégek szurkolói, Andres Iniesta újra előnybe hozta a Barcelonát.

Tovább

network.hu

A Liverpool labdarúgócsapata 3-2-re nyert a Tottenham ellen kedd este, a győztes találatot Mario Balotelli szerezte a hajrában.

A Premier League 25. fordulójának keddi játéknapján a Liverpool fogadta a Tottenhamet, a hazaiak Markovics révén kerültek előnybe az első negyedóra végén. A londoniak tündöklő tehetségű fiatalja, Harry Kane ezúttal is eredményes volt, így 1-1-gyel vonultak a gárdák a szünetre. A folytatásban Gerrard tizenegyesgóljára Dembelé válaszolt, a három pont sorsát Balotelli döntötte el, aki első gólját szerezte nyári leigazolása óta a Liverpoolban.

Tovább

network.hu

Rómában tudott nyerni a Genoa, amely így felzárkózott a legyőzött Lazióra az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A). A BL-indulás azonban még így is messze van.

Nagyon fontos mérkőzést vívott a Lazio és a Genoa a római Olimpicóban. A hazai pályán játszó világoskékmezesek győzelmükkel a tabella 4. helyére léphettek volna előre, közvetlenül, igaz, 4 pontra a Napoli mögé.

A találkozó azonban máshogy alakult. A  27. percben dőlt el minden: M'Bayé Niang indult meg a kapu felé, buktatta őt Federico Marchetti - a vendégcsapat büntetőt, a hazai pedig piros lapot kapott.

Tovább

network.hu

Idénybeli egyik legnagyszerűbb győzelmét aratta tegnap este, az FC Barcelona. A katalán együttes az Athletic Bilbaot játszotta le a pályáról, egy könnyed 5-2-es sikerrel. A három pont megszerzésének három játékos nagyszerű triója volt az alapja.

Ez a három játékos pedig nem más volt, mint az első három gól szerzője. Azaz sorrendben Lionel Messi, Luis Suárez, és Neymar. Utóbbi a lefújást követően természetesen feltüzelve, és elégedettséggel nyilatkozott a sajtónak, ám fogadkozott, hogy ez még csak a kezdet, és hamarosan csak még jobbak lesznek, ahogy a győzelmek száma is csak szaporodni fog.

Tovább

network.hu

Nyolcvanéves korában elhunyt Udo Lattek, akinek irányításával a Bayern München 1974-ben először hódította el a Bajnokcsapatok Európa Kupáját.

A bajor klub szerdai közleményében nem árulta el a halál okát, de a korábbi kiváló szakember Parkinson-kórral és elmezavarral küzdött.

Lattek 1982-ben a Kupagyőztesek Európa Kupáját is megnyerte a Diego Maradonával fémjelzett FC Barcelonával, de irányította a Borussia Mönchengladbach, az 1. FC Köln, a Schalke 04 és a Borussia Dortmund együttesét is.

Tovább

network.hu

A Real Madrid kolumbiai kiválósága a Sevilla elleni mérkőzésen sérült meg. Két hónapot kell kihagynia. A Blancók szerda este 2-1-re verték a Sevillát, így továbbra is vezetik a spanyol pontvadászatot. A győzelem azonban vezéráldozatokkal járt, ugyanis James Rodriguez súlyos sérülést szedett össze, de Sergio Ramos sem járt sokkal jobban.

A kolumbiai labdarúgónak a lábközépcsontja tört el a találkozón, emiatt meg is kell műteni, így szinte biztos, hogy legalább két hónap pihenés vár rá, írta a Real Madrid honlapja, hozzátéve, hogy James lábra sem tudott állni.

Tovább

network.hu

Könnyen előfordulhat, hogy a Barcelona megválik egyik legnagyobb reménységétől, Lee Seung Woo-tól. A tehetséges tinire nem más csapna le, mint a Real Madrid.

A  spanyol Marca úgy tudja, hogy a Real Madrid megvásárolná a Barcelona dél-koreai szupertehetségét, Lee Seung Woo-t, miután a játékos 18 éves koráig nem léphet pályára a katalánoknál.

A Barcelonát többek között az ázsiai tini átigazolása miatt zárták ki a transzferekből, sőt a játékos 2016 januárjáig pályára sem léphet jelenlegi csapatában.

Tovább

network.hu

A labdarúgás szabályalkotó testülete, az IFAB következő, február 28-i ülésén tárgyal és akár dönthet is arról, hogy hosszabbítás esetén engedélyezi a negyedik cserelehetőséget.

Ezt a tervezetet többek között olyan neves szakemberek támogatják, mint például a világbajnok német válogatott szövetségi kapitánya, Joachim Löw.

Az IFAB az észak-írországi ülésen szintén tárgyal a videobíró alkalmazásáról, illetve a tripla büntetés módosításáról.

Tovább

network.hu

Az Arsenal parádés játékkal 5-0-ra győzte le az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján, és fellépett újra az ötödik helyre a tabellán.

Az Aston Villa október után januárban is kénytelen volt törölni a "Hónap gólja" versenyt a klubnál, a csapat ugyanis egyetlen bajnokin sem volt képes betalálni... Ilyen előzmények után nem nagy öröm az Arsenalhoz látogatni, és az Ágyúsok gyorsan meg is erősítették, szándékukban áll kihasználni a Villa gyengeségeit.