Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a focis tartalmakhoz, beszélgethetsz a többi foci fannal, feltölthetsz focis tartalmakat, fórumozhatsz, blogolhatsz, és olvasgathatsz.

Bajnokok Ligája Rajongók vezetője

Bajnokok Ligája Rajongók hírei - 2015. március

network.hu

Budapest Honvéd FC a nyártól új női csapatot indít – adta hírül a klub honlapja. A gárda vezetőedzője és a szakosztály vezetője a női labdarúgás egyik legelismertebb szaktekintélye, Nikandish Hossein lesz.

Hossien vezérletével a gárda a másodosztályban kezdi meg a szereplését, de a cél az, hogy már az első évben megnyerje a bajnokságot és feljusson az élvonalba. Hossein egyébként annak a Jakabfi Zsanettnek a felfedezője, aki a világ egyik legjobb női játékosa, BL-győztes, német bajnok- és kupagyőztes lett a Wolfsburg játékosaként.  A szakember jelenleg a Pro-licences edzőtanfolyam hallgatója, diplomáját májusban kapja meg, akárcsak társai, Dárdai Pál és Sallói István.

Tovább

network.hu

Nagy meglepetésre hazai pályán botlott a regnáló világbajnok. A Nationalelf gépezete döcögött, Joachim Löw pedig kísérletezett, míg Ausztrália nem szeppent meg, s akár meg is nyerhette volna a találkozót, mely végül négy gólos döntetlent hozott.

Németország – Ausztrália 2-2 (1-1)
Helyszín:
 Kaiserslautern, Fritz-Walter-Stadion – 46000 néző
Vezette: Michael Oliver
Gólszerzők: Reus (17.), Podolski (81.) ill. Troisi (40.), Jedinak (50.)
Sárga lap: ill.

Tovább

network.hu

A hírek szerint Lazio, a Dortmund és a Valencia is vinné Dzsudzsákot. A római együttes négy-öt millió euróért venné meg a magyar válogatott labdarúgót a Dinamo Moszkvától.

ovábbra is napirendi téma a sajtóban Dzsudzsák Balázs és a Lazio ügye. Az olasz együttes állítólag már a télen is erősen érdeklődött honfitársunk iránt és még mindig nem tett le a megszerzéséről. Az nso.hu olasz lapokra hivatkozva arról ír, hogy a rómaiak sportigazgatója nemrégiben Moszkvában járt, ahol a magyar szélsőről egyeztetett.

Tovább

network.hu

A listavezető Barcelona hazai pályán 2-1-re legyőzte az ősi rivális Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnap esti szuperrangadóján. Sikerükkel a katalánok négypontos előnyre tettek szert legnagyobb riválisukkal szemben.

Camp Nou Stadion 98 760 szurkolója előtt az első igazi nagy helyzetet a Real Madrid dolgozta ki, de Cristiano Ronaldo Karim Benzema beadása után a felső lécet találta el. A 19. percben a Barcelona szerezte meg a vezetést, Lionel Messi szabadrúgását Jérémy Mathieu csúsztatta a hálóba, a francia védőnek ez volt az első bajnoki gólja a gránátvörös-kékek mezében.

Tovább

network.hu

Olasz sajtóértesülések szerint a Juventus labdarúgócsapata legalább két hónapig nem számíthat Paul Pogba játékára.

A 22 éves francia válogatott középpályás szerda este, a Borussia Dortmund otthonában lejátszott, és sikerrel megvívott Bajnokok Ligája nyolcaddöntő visszavágóján szenvedett térdsérülést.

Mindezt azt jelenti, hogy Pogba biztosan kihagyja majd a negyeddöntős párharcot, továbbjutás esetén pedig az elődöntőt is.

Tovább

network.hu

Roger Schmidt, a Bayer Leverkusen vezetőedzője úgy érzi, a nemzetközi rutin hiánya okozta azt, hogy bár játékosai mindent megtettek, a végső büntetőpárbaj alatt hárman is hibáztak.

Diego Simeone immár kilenc mérkőzés óta veretlen a BL-ben hazai pályán és ami számára még fontosabb, mivel az Atlético 1-0-ra legyőzte a Bayert és a számukra sikeres büntetőpárbaj után már a negyeddöntőt várja. A madridiak elképesztő hatékony védelmi rendszere a Vicente Calderón Stadionban rendre lehúzza a rolót, miközben többnyire találnak egy-egy gólt.

Tovább

network.hu

Nehéz helyzetből vág neki az Arsenal a Monaco elleni keddi visszavágónak a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, mivel az első mérkőzésen hazai pályán 3-1-re kikapott. A Leverkusen szűk előnyét védené meg az Atlético Madrid otthonában.

Az Arsenal a BL-nyocaddöntő odavágóinak legnagyobb meglepetését okozta kilátástalan játékával és a Monacótól elszenvedett sima vereségével. A francia csapat ugyan ősszel az élen végzett a csoportjában, ezzel együtt előzetesen esélytelenebbnek tűnt Arsene Wenger csapatával szemben.

Tovább

network.hu

A magyar labdarúgás két szereplője is állami kitüntetést kapott Áder János köztársasági elnöktől – a miniszterelnök előterjesztésére – nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából. Az államfő a Magyar Érdemrend nagykeresztje (polgári tagozata) kitüntetést adományozta Csányi Sándornak, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójának, egyben a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökének, az indoklás szerint „a pénzügyi életben betöltött meghatározó szerepe és a magyar gazdaság fellendítését elősegítő sokoldalú vezetői és támogatói tevékenysége elismeréseként”.

Tovább

network.hu

Emberelőnyben, hosszabbításban esett ki a Chelsea a Paris Saint-Germain ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a portugál mégis örülhet.

2007-es távozása után 2013-ban tért vissza a londoni klubhoz a portugál vezetőedző, aki első szezonjában nem tudott semmilyen trófeát se nyerni a csapattal. A Chelsea azonban az idei szezonban már jobban szerepel: megnyerte a Ligakupát, és ötpontos előnye van a bajnokságban. Igaz, a PSG elleni, emberelőnyös, bírói segédletes BL-kiesést nem fogják a pozitívumok közé sorolni év végén.

Tovább

network.hu

A PSG hosszabbításban, 2-2-vel harcolta ki a továbbjutást a Chelsea elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben, a mindent eldöntő gólt brazil védőjük Thiago Silva fejelte, de előtte elég komoly zavar volt a Chelsea-védelemben.

A 114. percben elvégzett szögletnél ugyanis Thiago Silva úgy maradt teljesen üresen, hogy a hazaiaktól Terry és Cahill összefutott, Terry meg is ragadta csapattársát, egy pillanatra úgy tűnt, mintha egymást fognák. A brazil így három Chelsea-futballista mögül fejelt tökéletesen a hosszúba, Courtois-nak sem volt esélye megfogni a labdát.

Tovább

network.hu

Bár a német klub 4-3-ra győzött kedd este, összesítésben a Real jutott tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

A Schalke 04 4-3-ra győzött a címvédő Real Madrid vendégeként a labdarúgó-Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján, de 5-4-es összesítéssel így is a királyi gárda jutott tovább.

Az első félidőben a német együttes kétszer is vezetést szerzett, de az aranylabdás Cristiano Ronaldo révén mindkétszer egyenlített a spanyol csapat, amely úgy tűnt, hogy a második játékrész elején Karim Benzema találatával végleg bebiztosította a továbbjutását.

Tovább

network.hu

A házigazda FC Liverpool meglepetésre nem bírt másodosztályú riválisával, a Blackburn Roversszel az FA Kupa negyeddöntőjében, így újrajátszásra kényszerül.

Eddig egyedül az Aston Villa biztosította a helyét a legjobb négy között, mivel szombaton 2-0-ra megverte városi riválisát, a West Bromwich Albiont. A birminghami meccs botrányos körülmények között ért véget: a Villa szurkolói közül tucatnyian már a ráadás perceiben a pályára mentek ünnepelni, majd a lefújást követően több ezren lepték el a játékteret.

Tovább

network.hu

A Fiorentinában Mohamed Salah folytatta zseniális tavaszát, az egyiptomi vezetésével pedig a Violák ezúttal a Juventust is két vállra fektették. A bajnokcsapat 2013 januárja óta először veszített hazai pályán olasz együttes ellen.

A rangadót Arturo Vidal egy elpuskázott helyzettel nyitotta meg, majd Mohamed Salah mutatta meg sokadszor is klasszisát, az egyiptomi egy félpályás szólót követően bombázott elemi erővel a bal felső sarokba, 0-1. A bajnokcsapat aztán a félidő közepére felébredt a sokkból, és gyorsan egyenlített is, egy jobb oldali beadást Fernando Llorente továbbított fejjel a kapufa segítségével is a hálóba, 1-1.

Tovább

network.hu

Roppant feszült hangulatban kezdődött az El Madrigal stadionban a Villarreal–Barcelona labdarúgó Király Kupa-elődöntő, és a házigazdákat még inkább felzaklatta, hogy a harmadik percben Messi príma átadásából Neymar elegánsan a bal felső sarokba emelt (0-1).

Ezzel a katalán csapat az összesítésben már három góllal vezetett, mivel az első mérkőzésen 3-1-re győzött. Ám az előny gyors növelésével leginkább azt érte el, hogy játékosai déli kényelemben érezzék magukat, és kímélő tempóra váltsanak a folytatásban.

Tovább

network.hu

Kedden és szerdán rendezik az angol labdarúgó-bajnokság huszonnyolcadik fordulóját, amelyben az élmezőnyhöz tartozó csapatokra a papírforma szerint kötelező győzelmek várnak.

A vasárnap a Tottenham Hotspur 2-0-s legyőzésével Ligakupa-győztes, listavezető Chelsea szerdán az idény első felében remeklő, azóta azonban fokozatosan visszaeső West Ham United vendége lesz. A házigazdák öt mérkőzés óta nyeretlenek, s nagy meglepetést okoznának, ha éppen José Mourinho remek formában lévő tanítványaitól csennének el akár csak egyetlen pontot is.

Tovább

network.hu

A Real Madrid hazai pályán csak 1-1-es döntetlenre volt képes a Villarreal ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján.

A Barcelona győzelmével jelezte, nem áll szándékában leszakadni a királyi gárdáról, amely jóformán a legerősebb csapatával, rendkívül támadó szellemű tizeneggyel lépett pályára a Villarreal ellen. Ehhez képest a remekül védekező vendégek voltak eleinte veszélyesebbek, Carvajalnak a 13. percben csukafejessel kellett mentenie a gólvonal előtt, elöl pedig hiába küszködött a támadósor, semmi sem sikerült.